wilanów dla singli
Blog

Wilanów idealny dla singli

Wilanów to niewątpliwie idealne miejsce do zamieszkania, szczególnie dla singli, którzy poszukują swojego pierwszego „M”. To dzielnica, która znana jest z pięknych osiedli oraz równie pięknej okolicy.

Najfajniejsze miejsca w Wilanowie

To właśnie w Wilanowie możemy poczuć się, jakbyśmy przekroczyli granice dużego miasta, w rzeczywistości wciąż będąc jeszcze w stolicy.

Pałac w Wilanowie to zabytkowy zespół pałacowo-ogrodowy. Jest to jeden z najpopularniejszych i jednocześnie najciekawszych symboli Warszawy. To prawdziwa perła na mapie zabytków nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. Idea parku z wykorzystaniem walorów wodnych sprawiła, że w XIX wieku został on uznany za jeden z najpiękniejszych parków wodnych w Europie. Z pewnością swoją popularnością pałac w Wilanowie przysłonił, inne fascynujące miejsca tej dzielnicy, w której możemy liczyć na wiele innych, ciekawych atrakcji. W samym bowiem Wilanowie nie brakuje miejsc do rekreacji oraz aktywnego wypoczynku – Park Kultury w Powsinie, Kępa Zawadowska, Jezioro Lisowskie.
mieszkania w wilanowie
Wilanów oferuje bogaty wybór wysokiej jakości mieszkań na sprzedaż czy też wynajem. W Wilanowie sprzedawanych jest obecnie najwięcej mieszkań, ze wszystkich dzielnic w Warszawie. Planujesz kupno lub wynajem mieszkania w Wilanowie? To dobra decyzja, ponieważ dzielnica ta prężnie rozwija się, łącząc wspaniałą historię z wygodą nowoczesności.

mieszkanie w wilanowie

Gdzie najchętniej chcą mieszkać warszawiacy?

Jak wskazują raporty GUS, w latach 2005-2008 bardzo wielu singli zakupiło mieszkania właśnie w Wilanowie. W wielu analizach GUS, to Wilanów uznawany jest za najbardziej atrakcyjną dzielnicę do zamieszkania, oczywiście nie tylko przez singli. Nowe mieszkanie na sprzedaż w Wilanowie przekonuje do zakupu z pewnością również ceną, która często jest znacznie niższa niż w innych dzielnicach, jak na Śródmieściu czy też Mokotowie. Wilanów przyciąga swoimi zaletami nie tylko singli, ale wiele osób z całego świata, które chcą zamieszkać właśnie w tej dzielnicy. Ponadto Wilanów w bardzo wielu rankingach uznawany jest za najbezpieczniejszą, najbardziej zadbaną oraz najczystszą dzielnicę – co w przypadku dużych miast, jak Warszawa, jest dość istotne.

Choć w Warszawie często możemy spotkać się ze stereotypem, że na zamieszkanie w Wilanowie mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie bogacze, mija się to z prawdą. Zastanawiając się nad zakupem lub wynajęciem mieszkania w Warszawie, powinniśmy początkowo przemyśleć oraz określić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na kupno wymarzonego mieszkania lub też nowe mieszkanie do wynajęcia. Wilanów jest cenowo tak samo atrakcyjny jak inne dzielnice. Jeśli masz określoną kwotę, to nie pozostaje nic innego jak czas zacząć poszukiwać nowe mieszkanie na sprzedaż!

Wiele osób zastanawia się również, co jest bardziej opłacalne, kupno własnego mieszkania czy też nowe mieszkanie do wynajęcia. Wilanów to dzielnica, w której ceny mieszkań w 2018 roku drożeją, jednak nadal najbardziej sensownym rozwiązaniem jest z pewnością zakup. W dużej mierze zależy to jednak od sytuacji danej osoby, są bowiem sytuacje, w których wynajem mieszkania jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *