wilanów mieszkania dla rodzin
Blog

Wilanów – cudowne miejsce do zamieszkania dla całej rodziny

Początki Wilanowa przypominały podwarszawski Konstancin – słynął z przepychu, drogich i luksusowych apartamentów, których powierzchnia często nie mieściła się nawet w 200m2. Od lat jednak zaczęło się to zmieniać, a w Wilanowie powstały tysiące przystępnych mieszkań, charakteryzujących się jednak nietuzinkowym wyglądem, wygodą i możliwościami. Obecnie Wilanów uznawany jest za bodajże najlepszą dzielnicę Warszawy dla rodzin z dziećmi, a według badań przeprowadzonych przez Urząd Statystyczny to właśnie Miasteczko Wilanów, zdaniem Warszawiaków, oferuje najwyższy poziom życia w całej Warszawie. Dlaczego tak się dzieje?

Położoną w południowej, lewobrzeżnej części Warszawy dzielnicę Wilanów zamieszkuje prawie 40 tysięcy mieszkańców, a liczba ta stale rośnie. Nic zresztą dziwnego – cały czas powstają kolejne projekty deweloperskie, oferujące wysokiej jakości mieszkania w nowoczesnym i pełnym udogodnień budownictwie.

Każdy zgodny jest co do tego, że to właśnie Wilanów jest najbezpieczniejszą dzielnicą Warszawy. Z tego powodu zainteresowanie mieszkaniem w Wilanowie widoczne jest zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Struktura urbanistyczna Wilanowskich osiedli składa się z licznych, przeplatających obszary pomiędzy blokami, skwerów, placów zabaw, miejsc piknikowych i miejsc do ćwiczeń. Takie udogodnienia wraz z całkowitym bezpieczeństwem i najniższym stopniem przestępczości w skali całej stolicy sprawiają, że w sezonie wiosenno-letnim de facto na każdym kroku dostrzec można spacerujące z wózkami rodziny.

Urbanistyka Wilanowa sprawia, że życie rodzinne kwitnie

Mało kto wie, że od 1989 roku Miasteczko Wilanów jest największym mieszkalnym kompleksem architektonicznym, przy planowaniu którego asystowali urbaniści. Przestrzeń zaprojektowana została w taki sposób, aby dostarczyć mieszkańcom zarówno wygody, jak i wrażeń estetycznych. Kwartały zabudowy zostały poprzecinane skwerami zieleni i osiami widokowymi, a całe Miasteczko Wilanów przecinają strumienie rzeczne. Nie braknie także fontann, które latem największym zainteresowaniem cieszą się wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy. Rodziny mieszkające na Wilanowie nie muszą wyjeżdżać poza Warszawę, aby cieszyć się pięknymi widokami, świeżym powietrzem i wieloma atrakcjami rodzinnymi.

Komunikacja, żłobki i przedszkola na Wilanowie

wilanów mieszkania dla rodzin

Im mniej czasu tracimy dojazd do pracy, tym więcej możemy go spędzić razem. Kierując się tą ważną zasadą, warto zdecydować się na zakup mieszkania na Wilanowie. Dojazd do centrum z Wilanowa jest szybki i komfortowy (główne trasy to ul. Syta, Przyczółkowa, Trasa Mostu Południowego, Aleja Wilanowska i Wiertnicza). Istnieje także komunikacja metrem i komunikacja autobusowa. Co więcej, miasto stołeczne jest w trakcie rozbudowy linii tramwajowej, prowadzącej do Wilanowa.

W Miasteczku Wilanów powstaje także coraz więcej prywatnych przedszkoli i żłobków, oferujących wysokiej jakości poziom opieki i nauczania (często spotyka się klasy profilowane lub klasy integracyjne, w których dzieci już za młodu mogą poznać rówieśników o innym pochodzeniu etnicznym).

Podsumowując, Wilanów wydaje się być doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi już w tej chwili, a biorąc pod uwagę plany rozbudowy dzielnicy, może być tylko lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *