kredyt na mieszkanie w Warszawie Wilanów
Blog

Remont mieszkania z kredytu czy własnego portfela? Ekipa na zawołanie, czy samodzielna praca?

Raz na kilka lat przychodzi zmierzyć się z trudnym wyzwaniem jakim jest remont mieszkania. Najlepiej byłoby mieć możliwość zatrudnienia profesjonalnej firmy, która zajęłaby się przeprowadzeniem prac renowacyjnych. Oczywiście takie rozwiązanie wiąże się z koniecznością poniesienia sporych kosztów. Na szczęście kwestię braku finansów można dosyć łatwo rozwiązać. Wiele banków oraz instytucji finansowych oferuje różnorodne możliwości. Kredyty hipoteczne, pożyczki celowe, kredyty bez bik – wybór jest naprawdę ogromny.

Dużo większym problemem będzie znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Od kiedy bowiem inne państwa otworzyły dla Polaków swoje rynki pracy, a pracownicy branży budowlanej okazali bardzo poszukiwani za granicą, nie jest łatwo znaleźć rzetelnego fachowca. Dosyć często zdarzają się sytuacje, że okazuje się iż zatrudniona ekipa nie stroni od alkoholu, albo że ma mgliste pojęcie w jaki sposób powinno się wykonać chociażby szpachlowanie.

Można spróbować znaleźć wykonawcę w internecie ale wtedy nie mamy pewności, że trafimy na kogoś konkretnego. Wtedy nie pozostaje nic innego jak zakasać rękawy i zabrać się do ciężkiej pracy. To prawda, że czasem, mimo dużych chęci, samodzielne przeprowadzenie remontu jest niemożliwe. Szczególnie, jeśli trzeba wykonać takie prace jak wyburzenie starych i wzniesienie nowych ścianek działowych, ułożenie parkietów czy wyremontowanie łazienki i kuchni. Jeżeli jednak do wykonania mamy takie prace jak ułożenie paneli, szpachlowanie czy malowanie i jesteśmy właścicielami średnio sprawnych rąk, bez problemu damy sobie radę sami. Żeby prace sprawnie postępowały dobrze byłoby na początek przygotować plan działań. Należy oszacować ilość potrzebnych materiałów i zrobić kompleksowe zakupy. Pozwoli to skupić się później na pracy i nie tracić czasu na bieganie po sklepach. Ważną sprawą jest wybór kolorów farb.

Często nie zdajemy sobie bowiem sprawy jak istotny jest dla nas kolor wnętrza, w którym przebywamy. Barwy wpływają bardzo mocno na nasze samopoczucie i nastrój. Kwestię tę należy dokładnie przemyśleć, ponieważ nasz wybór będzie miła wpływ na nasze życie przez najbliższych kilka lat. Po remoncie wystarczy jeszcze dokładne sprzątanie i od razu człowiekowi robi się lżej na duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *