mieszkania nowe wilanów
Blog

Mieszkanie na wynajem w Wilanowie – opłacalność i możliwości

Mieszkania w Wilanowie ciszą się ogromną popularnością. Trudno się temu dziwić – to właśnie ta dzielnica zdeklasowała pod względem poziomu komfortu życia dzielnicę Warszawa Śródmieście. Czy inwestycja w mieszkanie na wynajem w Wilanowie będzie opłacalna?

Trzypokojowy, luksusowy apartament w Wilanowie można wynająć za 5000 – 7500 zł za miesiąc. Ładnie urządzone mieszkanie trzypokojowe to koszt rzędu 3000 – 4500 złotych. Za wynajem trzydziesto kilku metrowej kawalerki w Wilanowie czasem zapłacić należy nawet blisko 2000 zł za miesiąc. Jak widać, ceny mieszkań w Wilanowie nie należą do najatrakcyjniejszych.

Miasteczko Wilanów położone na południe od centrum Warszawy kusi jednak warszawiaków. Spokój, mnóstwo terenów zielonych, obszarów rekreacyjnych, punktów usługowych i dobra komunikacja z resztą miasta sprawiają, że chętnych do mieszkania w tym miejscu nie brakuje. Można to wykorzystać – inwestując w mieszkanie na wynajem w Wilanowie można zapewnić sobie godną emeryturę na starsze lata, gdyż nieruchomości w tej dzielnicy prawdopodobnie będą z czasem zyskiwały na wartości.

Ceny mieszkań w Wilanowie bardzo się od siebie różną. Decydując się na zakup mieszkania na wynajem, konieczne jest często wielomiesięczne analizowanie rynku w poszukiwaniu dobrej oferty. Najbardziej opłaca się zakup mieszkania z rynku wtórnego. Ciekawą alternatywą są jednak mikrokawalerki, które wraz z inwestycjami jednego z deweloperów coraz częściej powstają na Wilanowie. Mieszkania o metrażu nawet 18 m2 to mniejsze zyski miesięczne z wynajmu, ale również możliwość inwestycji dla osób o ograniczonym kapitale lub zdolności kredytowej.

Wszystko wskazuje na to, że inwestycja w zakup mieszkania pod wynajem w Wilanowie to dobry pomysł. Zainteresowanie dzielnicą ciągle rośnie więc nie grozi nam brak chętnych na wynajem. Wysokie ceny wynajmów gwarantują dobry zysk i szybki zwrot inwestycji.